המוזיאון הלאומי בפראג

המוזיאון הלאומי בפראג (Národní muzeum ) נחשב לאחד המקומות היפים בעיר שנחשבת גם ככה ליפה בעולם. המוזיאון נמצא באחד הקטבים של כיכר וואצלאב (שדרת וואצלאב) ובנייתו לקחה כ-80 שנה במאה ה-19.

המוזיאון הוא לא רק העתיק והגדול ביותר בצ'כיה, אלא גם המקום הטוב ביותר להכיר את צ'כיה לעומק. במקום 14 מיליון פריטים שמשקפים סמלים לאומיים שונים: ציורים, תמונות ופסלים של אמנים ואנשי שם שנחשבים לאבות האומה הצ'כית.

וכמובן שהמוזיאון כמו צ'כיה כולה עבר תהפוכות לאורך השנים. למשל הוא נפגע מפצצה במהלך מלחמת העולם השנייה, נפגע מירי סובייטי במהלך "האביב של פראג" והתמוטט חלקית בזמן בניית תחנת המטרו הסמוכה.

מבט על כיכר ואצלב והמוזיאון הלאומי לאחר ששופץ בקיץ 2018

משהו לכל אחד

במוזיאון כל אחד ימצא משהו לאהוב הודות לתערוכות קבועות ומתחלפות בתחומים שונים: טבע, אמנות, ארכיאולוגיה, היסטוריה אתנוגרפיה, תאטרון ועוד. עם זאת, המוצג העיקרי במוזיאון היה ונשאר הבניין עצמו – מופת של אדריכלות ועיצוב פנים בסגנון ניאו-רנסנסי שמסמל את תחיית העם הצ'כי. אולי זו הסיבה שהמוזיאון כולל כיפת זכוכית ייחודית (אחד התוצרים המפורסמים של צ'כיה היא זכוכית) ונראה גם למרחוק.

לא רק מוזיאון

גם אלו שאינם מתעניינים באמנות, אדריכלות או היסטוריה צ'כית לא יוכלו להישאר אדישים נוכח מראה המוזיאון בשעות הערב, אז מואר המוזיאון בתאורה מיוחדת שהופכת אותו למרשים במיוחד. כשמוסיפים לכך את חיי הלילה בכיכר ואצלאב הסמוכה – מתקבלת חוויה בלתי נשכחת שמשקפת יותר מכל את האווירה המיוחדת של העיר פראג.

הכי פופולרי בעיר

אלמנט נוסף שמושך למקום אנשים רבים ובעיקר משפחות היא עובדה נוספת – הכניסה למוזיאון של ילדים עד גיל 6 היא תמיד חינם אין כסף, אבל בכל יום שלישי הראשון לחודש הכניסה חופשית לכולם. יש גם הנחות לנכים, משפחות, גמלאים וסטודנטים והגישה למקום נוחה במיוחד באמצעות חשמלית, אוטובוס או מטרו– מה שמסביר למה המוזיאון נחשב לאחד הפופולריים בעיר.