תחבורה ציבורית בפראג

התחבורה הציבורית בפראג מאוד מתקדמת וכוללת מבחר רב של אמצעי נסיעה בתוך העיר ומחוץ לה. כלי התחבורה הציבורית העיקריים בפראג הינם המטרו (רכבת תחתית), הטראם (רכבת עלית, חשמלית) והאוטובוסים. התחבורה הציבורית פה מאוד שימושית ומרבית התושבים אשר גרים בפראג ולא נזקקים לנסיעות לצורך עבודה מחוץ לה אף לא נצרכים בקניית רכבים הודות לשירות הטוב והקבוע שהתחבורה הציבורית בעיר מעניקה.

התחבורה הציבורית בפראג מאוד בטיחותית וקלה להבנה בזכות חילוק הקווים לפי צבעים ומספרים והמפות המפורטות שמחולקות בעיר. במידה ומקום הלינה שלכם ממוקם במרחק נסיעה למרכז, אל דאגה, רוב בתי המלון ושאר מקומות לינה נוספים בפראג הנמצאים הרחק מאתרי התיירות וממרכזי הקניות מסודרים היטב עם שלל אמצעי תחבורה וקווים קבועים הפועלים כמעט 24 שעות. על מנת שתוכלו להשתמש בתחבורה הציבורית בפראג נדרש לקנות כרטיס (דמי נסיעה). באפשרותכם לרכוש כרטיס נסיעה המתאים לפי צרכיכם האישיים. עלות כרטיסי השימוש של כלי התחבורה הציבורית בפראג נעים לפי זמן הנסיעה והתוקף בו תבחרו. כרטיסים ניתנים לקנייה בתחנות המטרו, בקיוסקים ולעיתים גם בתחנות הרכבת החשמלית (טראם). חשוב לזכור כי הכרטיסים של התחבורה הציבורית בפראג תקפים ומשמשים עבור כל כלי התחבורה העיקריים בעיר שהם המטרו,הטראם והאוטובוסים.

המוניות בפראג מופעלות על ידי חברות פרטיות והמיומנות שלהם זה להרוויח על התיירים לכן אל תסעו במוניות שאינם מורשות, מאוד מומלץ לקחת רק מונית החונות בתחנה או ביחד בקרבת מרכי קניות וכיכרות ראשיים.

חברות המוניות המומלצות והמורשות בפראג הם:

222- 333 – 222 AAA Taxi

Modrý Anděl 737 222 333