המרת כספים בפראג

המרת כספים בפראג עם שערים טובים ובמרכז העיר הינו דבר שתיירים רבים המגיעים העירה מחפשים לאחר נחיתתם בשדה התעופה. המרת מטבע עם שער טוב מהווה דבר חשוב לכל תייר ומטייל בפראג היות וצ׳כיה לא מחזיקה כשאר המדינות האיחוד האירופי במטבע האירו והמטבע הרשמי של המדינה היא הקרונה הצ׳כית או כתר צ׳כי בתרגום לעברית. היכן מומלץ להמיר בפראג כספים ומאיזה מטבע ועוד מידע רב אודות הנושא נרחיב בהמשך מאמר זה.

תיירים רבים המגיעים לפראג מחפשים מידית עם הגעתם לעיר מקום מומלץ להמיר בו כסף למטבע המקומי, ובצדק. בפראג ובמרכז העיר בעיקר פועלים מאות סניפים פרטיים להמרת כספים וההחלטה היכן כדי לכם להמיר את כספיכם איננה כה קלה וביחוד אם אתם פעם ראשונה בעיר. מרבית הסניפים המציעים המרת כספים בפראג מנסים להלהיב את התיירים עם שלל כותרות ושילוט הכוללים ססמאות כגון המרה ללא עמלה, שערים מיוחדים ועוד והכל בכדי שתבואו ותחליפו את כספכם למטבע המקומי. אין זה משנה אם אתם מצוידים מישראל עם דולרים או יורו כי כספכם הוא דבר חשוב ויש לנהוג עימו בזהירות על מנת שתהיו מסודרים ולא תפסידו בעת ההמרה ובכדי לעשות זאת יש לשמור על כמה כללים חשובים מאוד שיסייעו לכם בניהול כספכם. לפראג מומלץ להגיע עם יורו מאשר עם דולרים היות ואתם מגיעים לאירופה וכאן המטבע השולט הוא היורו ולא הדולר, תשתדלו לא להתפתה להחליף מטבע בשדה התעופה בארץ או בפראג כי השערים איננם לרוב טובים ונגבת לעיתים גם עמלה על סכומים שאיננם מספיק גבוהים בעייני הסניפים והמנעו חלילה להחליף מטבע אצל חלפן ברחוב שינסה לרמות אתכם בלבד ובמרבית המקרים עם כסף מזויף. בנוסף, יש לחשוב היטב כמה כסף אתם מאמינים שתצטרכו להחליף עם התחשבות במספר הימים בהם אתם עתידים לשהות בעיר ותוכניותכם. בשלל המסעדות ומרכזי הקניות בפראג ניתן לשלם בכרטיס אשראי וביורו אבל אין אנו ממליצים לכם לבחור בשיטות תשלומים אלו היות ונגבת עמלה והשערים איננם טובים, זכרו תמיד שעדיף לשלם במטבע המקומי ששויו הוא בערך 1₪ = 5.5 קרונות צ׳כיות (Kč(. בתוך העיר יותר ממולץ לשלם בקרונות גם על מוניות והסעות אבל במקרה ואתם מזמינים טיולים או הסעה לשדה התעופה מבית המלון ולחילופין עדיף לכם לשלם ביורו כפי שלרוב מתבקש כי לא כולם כמונו פראג4יו מציעים לשלם בקרונות במחירים נוחים וטובים ובעיקר משתלמים לתייר.

לסיכום, אם אתם מחפשים היכן להמיר כסף בפראג זכרו כי עדיף להצטייד ביורו, יש לנהוג עם כספכם בזהירות ולא להתפתות להחליף במקומות מפוקפקים והומים כמו שדות תעופה וכדומה ויש להסתכל היטב בטבלות ולהבדיל בין מחירי קנייה ומכירה על מנת לא ליפול בפח ולהפסיד בעת ההמרה. בדקו כמה פעמים לפני שאתם מחליפים מטבע בפראג כמה אתם אמורים לקבל בתמורה לסכום שנתתם ואל תתבישו לשאול זאת אפילו לפני כי בסופו של דבר מדובר בכסף שלכם.

רשימת מקומות מומלצים להמיר בהם כסף בפראג

1) בחלקה העליון של שדרת וואצלאב ישנו מקום מומלץ להמרת כספים בפראג בתוך פסאז' Elysee כמה מטרים מהכניסה בצד ימין. הפסאז' צמודה לחנות הספרים הגדולה Luxor ובית המלון Ramada

2) בפראג ישנו מקום נוסף מומלץ להמיר בו כספים והוא ממוקם סמוך לכיכר העיר העתיקה ברחוב Kaprová

כתובת העסק: Kaprova 14/13, 110 00 Staré Město

3) מקום מומלץ נוסף להמיר בו כסף בפראג נמצא מצד שמאל של הכניסה הראשית לקניון פלאדיום