כריסמס 2015 בפראג

כפי שאתם יודעים, חגי החורף היהודיים והנוצריים קרבים כל יום ובקרוב כבר דופקים לנו על הדלת. באירופה תקופת הכריסמס איננה חלה רק בימים של ה-24 וה-25 לדצמבר בהם חוגגים את יום היוולדו של ישוע אלא כחודש ימים לפני כן. תקופת הכריסמס מתחילה בדרך כלל לקראת סוף חודש נובמבר אשר במהלכו נוהגים לקשט את הערים בסימני חג, מלאכים ואורות מיוחדים בכל צדדי הרחוב. חלק בלתי נפרד מתקופת הכריסמס היא גם נטיעת עצי חג מולד גדולים בכיכרות הראשיים וכמובן גם מבחר הדוכנים המציעים שלל דברים כמו אוכל מסורתי, יין חם, מתוקים, מזכרות ועוד הרבה.

בצ׳כיה, תשומת הלב אשר ניתנת לחג המולד על ידי הצ׳כים היא גדולה וקפדנית מכמה סיבות. הצ׳כים ברובם הם עם אתאיסטי אשר איננו מאמין בדת או באלוהים. מספר החגים וימי החופש בצ׳כיה נמוך ולכן הכריסמס מהווה עבור הצ׳כים זמן איכות עיקרי לאיחוד עם המשפחה ולרגיעה משמעותית מהעיסוקים היום יומיים ובגלל זה הם מעריכים את תקופת הכריסמס מאוד אך באופן סימבולי. בפראג רשמית מתחילה אווירת החג ב-28 לנובמבר בערב. באותו היום נעשים הכנות גדולות בכל רחבי העיר שבמהלכם דקורציה ואורות רבים מתווספים לרחובות ההומים בעיר. כמו כן, עם תחילת חג הכריסמס בפראג העירייה מציבה עצי חג מולד גדולים אשר זוהרים למעלה מחודש ימים החל מה-28 לנובמבר ועד ל-1 לינואר. בנוסף להכול, בכיכרות הגדולים נפתחים שוקים לרגל החג ובהם דוכנים עם מאפי כריסמס צ׳כים מסורתיים, דוכנים עם משקאות חמים עם דגש על יין חם וגם חנויות ובהם מזכרות מהעיר ושלל בגדי חורף זולים ונאים.

אנו ממליצים לכם לבוא ולבקר בפראג במהלכת תקופת הכריסמס ולהינות מאווירה שמחה וייחודית. במהלך ימי החג מלבד לכל אשר הוזכר למעלה תוכלו להינות גם מטירוף של שופינג בדרזדן אשר קרובה לפראג או בפראג עצמה בשלל הקניונים וגם להתרשם ממבחר קונצרטים חינמיים בכיכרות הראשיים בהם קבוצות ולהקות נבחרות ישירו שירי חג ויעשו המון שמח.

מידע חשוב שיש לדעת:

תקופת הכריסמס בפראג

28.11-1.1.2016

מזג אוויר
קר, יש להצטטיד במעילי חורף, סוודרים, כפפות וכובעי גרב. לא צפוי שלג

פעילויות
הקניונים ורוב המסעדות סגורות החל מה-24 אחר הצהריים ובמהלך כל ה-25 לחודש דצמבר. העסקים נפתחים שוב ב-26 בבוקר.

הדלקת העץ הגדול
בתאריך 28 לנובמבר בשעה 17:00 בכיכר העיר העתיקה

הכיכרות הגדולים בהם יערכו בתקופת החג קונצרטים ויפתחו דוכנים
כמעט בכל כיכר בכל רובע בפראג. הכיכרות המרכזים במרכז: כיכר העיר העתיקה, כיכר וואצלאב, כיכר הרפובליקה. שעות הפעילות של הדוכנים הם 9 בבוקר ועד 9 בערב.

דברים מעניינים
הממשלה מעניקה פרס בסך 10 אלף קורונות צ׳כיות למי שימצא את עץ חג המולד הכי יפה להדלקה בכיכר העיר העתיקה – תזדרזו בלמצוא את העץ המתאים!