מגדל אבק השריפה בפראג

מגדל אבק השריפה בפראג בנוי על אחד מ-13 שערי העיר העתיקה והיחיד מהם ששרד, אבל הוא נחשב למגדל הידוע מכולם מסיבה אחרת לגמרי – השער שעליו הוא בנוי משמש כנקודת הכניסה הפופולרית ביותר של תיירים לעיר העתיקה כיום. בעבר יצאה מכאן תהלוכות ההכתרה של מלכי צ'כיה, אבל מאז זרמו הרבה מים בוולטאבה והתהלוכה יוצאת לדרכה מקתדרלת סנט ויטוס במצודת פראג.

מגדל אבק השריפה בערב

אלברט איינשטיין חי ובועט

המגדל אמנם הוקם במאה ה-15 ומתנשא לגובה מרשים של 65 מטר, אבל שמו נובע מהעובדה שבמאה ה-17 הוא שימש לאחסון של אבק שריפה לתותחי ההגנה על העיר. אם תרצו- עוד הוכחה שבפראג ההיסטוריה היא חלק בלתי נפרד מהעיר גם כיום והזמן הוא יחסי. כנראה לא סתם אלברט איינשטיין מצא בפראג השראה לתורת היחסות המפורסמת שלו…

הכל יחסי

למגדל יש גם היסטוריה מעניינת בפני עצמה. למשל, בנייתו נעצרה 8 שנים לאחר שהחלה בגלל מהומות שאילצו את המלך לעזוב את העיר. למעשה עד 1870 למגדל כלל לא היה גג , כך שעיצובו הייחודי הוא עניין של 200 השנים האחרונות. הכל יחסי אמר איינשטיין וכנראה ידע על מה הוא מדבר.

הרבה יותר מנקודת מעבר

עם זאת, המגדל והשער הם יותר ממעבר דרך השער לתוך העיר העתיקה. למרות שרוב התיירים לא עושים זאת כדאי לעשות שתי פעילויות נוספות במגדל (שתיהן כרוכות בתשלום):

  • להיכנס למגדל עצמו ולהתרשם מתערוכת קבע בנושא המגדלים של פראג שמתמקדת במגדל אבק השריפה
  • לעלות למרומי המגדל וליהנות מתצפית על העיר הכי יפה בעולם מזווית אחרת. אמנם לשם כך נדרש טיפוס במעלה 186 מדרגות לגובה של 44 מטר, אבל כמובן שהנוף שווה כל טיפת זיעה.

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *