גבעת פטז'ין בפראג

גבעת פטז'ין בפראג נחשבת לנקודה שממנה נשקף הנוף הכי יפה של פראג. הגבעה אמנם מתנשאת לגובה של 327 מטר בלבד על פני האדמה אבל היא עשתה היסטוריה: הנסיכה ליבושה ביקרה פה והסופרים הצ'כים הידועים פרנץ קפקא ומילן קונדרה כתבו עליה.

המשמעות היא שמדובר בגבעה פופולרית במיוחד ויש כאלו שטוענים שהיא אטרקציית חובה, כלומר מקום ששום טיול לפראג אינו נחשב למושלם בלי קפיצה אליה. גבעת פטז'ין בפראג כוללת מצפה כוכבים, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים, גן ורדים, מבוך של מראות ועוד אטרקציות כך שנדרשת לפחות שעה כדי לבקר במקום ולמצות אותו.

ההגעה למקום נעשית ברגל או באמצעות קרונית ממרכז פראג, אבל רוב האנשים מעדיפים את האופציה השנייה. הסיבה לכך טמונה בעובדה שהמעלית לנקודת התצפית במרומי המגדל מיועדת לנכים בלבד – מה שגורם לכולם לעלות ברגל 299 מדרגות ולהעדיף מראש את הקרונית. סוג של שמירת אנרגיה למה שבאמת חשוב.

אמנם רוב האנשים מגיעים לפה כדי לתצפת על העיר ממרומי המגדל שנחשב לאייפל המקומי, אבל יש הרבה מה לעשות בגבעת פטז'ין מלבד מאשר לצפות בנוף. לפניכם שתי דוגמאות שמהוות רק את קצה הקרחון:

קיר הרעב

מדובר בחומת הגנה שהוקמה בשנים 1360-62 בפקודת המלך קארל ה-4 כדי להילחם ברעב. בוני הקיר קיבלו את משכורותיהם באוכל, אבל מאז עברו הרבה מים בוולטאבה. כיום אמנם הביטוי "קיר הרעב" מהווה סמל לעבודות ציבורית לא יעילות, אבל הקיר עדיין עומד כך שייתכן ואין בסיס לאימרה.

אנדרטה לקורבנות הקומוניזם

רצף של פסלים מברונזה שנחנך ב-2002 לציון עשור לסוף השלטון הקומוניסטי בצ'כיה. הפסלים הוצבו לאורך גרם מדרגות, כאשר הפסלים שנמצאים למעלה שלמים יותר ואלו שלמטה חסרים איברים – סמל להשפעה השלילית של הקומוניזם על בני האדם.

דרכי הגעה:

יש לנסוע ברכבת החשמלית העלית בקו 9, 22 או 23 ולרדת בתחנה: Újezd, משם תוכלו לעלות על הרכבל המפורסם שיעלה אתכם עד לראש הגבעה, אין צורך ברכישת כרטיס נוסף על מנת לעלות על הרכבל, די בכרטיס שבו השתמשתם ברכבת החשמלית – צריך כמובן שהוא יהיה אבל בתוקף: יש כרטיסים לנסיעה בתחבורה הציבורית של חצי שעה ב- 24 קורונות, שעה וחצי ב-32 דורונות ויש גם ליום שלם – 24 שעות ב – 110 קורונות וקיים אף כרטיס עם תוקף ל- 72 שעות ב-310 קורונות למבוגר. תוכלו לקנות כרטיסים גם בתחנה מתחת לרכבל במידה שאתם צריכים לקנות כרטיסים חדשים.

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *