החזר מס בפראג

פראג נחשבת, ובצדק, לאחת הערים היפות באירופה. מדובר בעיר קסומה עם היסטוריה עשירה, שמלאה באטרקציות ובאתרי תיירות מרשימים. במהלך חופשה בפראג, ישראלים רבים מבצעים שופינג וקונים מוצרים שונים במטרה להביא אותם בחזרה לארץ. לכן, חשוב לדעת כי ניתן לקבל החזר מע"מ בפראג – שבעצם מאפשר קבלה של כסף מזומן בסוף הטיול, בהתאם לרכישות שביצעתם.

באילו תנאים ניתן לקבל החזר מס בפראג

לא כל חנות מאפשרת קבלת החזר מע"מ בפראג. בדרך כלל, החנויות שיאפשרו זאת תהיינה חנויות של רשתות מובילות, או חנויות במרכזי קניות. על מנת לדעת אם החנות שבה אתם מתכננים לקנות מאפשרת קבלת החזר מס, בדרך כלל תוכלו לראות בה שלט גדול שכתוב בו: Tax Free.

במידה והחנות אכן מאפשרת קבלת החזר מס, עליכם לדעת כי הסכום המינימלי לקבלת החזר בכל חנות הוא 2,000 קורונות צ'כיות. סכום זה מקביל ל-300 ₪ בערך. על פי תקנות המיסוי בצ'כיה, תוכלו לקבל החזר של 13% על כל קנייה כזו. לכן, כדאי לרכז את כל מסעות השופינג במקומות שיש בהם שלט Tax Free, ולתכנן את ההוצאות כך שתוציאו לפחות 2,000 קורונות בכל חנות כזו.

איך מתבצע התהליך?

כדי לקבל באופן מעשי את החזר המס בפראג, תצטרכו בסוף הקנייה לגשת למוכר בחנות ולמלא טופס. הטופס יכיל את הפרטים האישיים שלכם ואת פרטי הקנייה. ייתכן ויהיה צורך להציג את הדרכון הישראלי שלכם למוכר בשלב זה.

לאחר שהצטיידתם בקבלה על הקנייה ובטופס שמילאתם, ישנן שתי דרכים לקבל את ההחזר הכספי. אתם יכולים לגשת לעמדות של קבלת החזר מע"מ שמצויות בכמה נקודות ראשיות בעיר (כמו קניון הפלאדיום או מרכז הקניות פאשן ארנה), להגיש את המסמכים שם ולקבל על המקום את ההחזר במזומן.

האפשרות הנוספת היא לחכות עם קבלת ההחזר עד להגעה לשדה התעופה. בשדה התעופה בפראג ישנן עמדות מסודרות שמאפשרות הצגת הטפסים של החזר המס וקבלת הכסף. את הכסף ניתן לבחור אם לקבל במזומן, בהעברה בנקאית, בצ'ק או על ידי החזר בכרטיס האשראי שלכם.

לסיכום

עריכת שופינג בפראג היא פעולה מהנה ביותר שרבים אוהבים. העובדה כי ניתן לקבל החזר מס בפראג על הקניות בהחלט מוסיפה לתחושה זו. מדובר בתהליך קל ופשוט שיכול לחסוך לא מעט כסף, וחשוב רק לתכנן את הקניות בצורה חכמה כדי ליהנות מקבלת ההחזר.