מידע שימושי

להלן מידע חשוב בו תוכלו להעזר לפני הגעתכם לפראג

אשרות

– ישנו פטור מהצטיידות באשרת כניסה מראש לישראלים הנכנסים לצ'כיה. רשויות ההגירה מעניקות אשרה ל-90 יום עם הכניסה למדינה, ובכל מקרה הסמכות להענקת אשרה זו נתונה לשיקול דעתן הבלעדי של רשויות אלה.

הגבלות מכס בכניסה לפראג

– בהתאם לחוקי האיחוד האירופי, אין להכניס לתחומי מדינות האיחוד מזון מן החי שמקורו מחוץ למדינות האיחוד, ללא אישור מיוחד. במידה ונמצא מזון כל שהוא שמקורו מן החי, כמו דגים, בשר ומוצריו, מיונז, גבינה, חלב וכדומה – הוא מושמד לאלתר ותקבלו קנס. עם מזון מן הצומח, כמו לחם, קרקרים וכדומה אין בעיה בדרך כלל

מטבע

– מומלץ להחליף כסף אצל חלפנים מורשים בלבד. בשעת ההחלפה יש לשים לב היטב לשער ההמרה ולסכום הצפוי להתקבל.

צ'יינג'ים מומלצים בפראג – החלפת כספים

1) Exchange – שערים טובים מאוד בדרך כלל, אינם לוקחים עמלה.
כתובת: פראג1, סמוך לכיכר העיר העתיקה בכתובת – Kaprova 14/13, Praha 1 – Josefov
שעות פתיחה; כל יום 9:00 – 20:00
2) , פסאז' אליס Václavské nám. 819/43, 110 00 Praha 1-Nové Město
– היזהרו מאוד מחלפנים שמטרתם רק לגנוב ולרמות.
– שמרו על חפציכם היקרים בכספת בבית המלון ואת כספיכם וחפצי הערך שמרו בכיסים פנימיים – והזהרו מכייסים (בעיקר בתחנות הרכבת ובמקומות צפופים!

דרכי הגעה משדה התעופה בפראג למרכז העיר ע'י התחבורה הציבורית

כשתצאו משדה התעופה הסתכלו לעבר צד ימין ותראו תחנת אוטובוסים. על מנת להגיע למרכז פראג (רובע1) תצטרכו לעלות על אוטובוס קו 119 ולרדת בתחנה האחרונה הנקראת Nádraží Veleslavín (זמן הנסיעה באוטובוס בערך 20 דקות). כשתרדו מהאוטובוס רדו לתחנת המטרו שגם נושאת את השם Nádraží Veleslavín. עלו על הרכבת שהתחנה הסופית שלה הוא Depo Hostivář וסעו לכיוון העיר. בכדי לרדת במרכז תצטרכו לרדת בתחנה הנקראת Staroměstská (העיר העתיקה של פראג) (זמן הנסיעה ברכבת התחתית בערך הוא בערך 15 דקות.

דרכי הגעה ממרכז פראג לשדה התעופה ע'י התחבורה הציבורית

תדרשו להגיע באמצעות הרכבת התחתית (מטרו) לתחנת המטרו של הקו – A הירוק הנקראת Nádraží Veleslavín . כשתעלו למעלה מהתחנה פנו שמאלה ועלו במדרגות ובצד ימין למעלה תבחינו בתחנת אוטובוסים. הקו שיקח אתכם לשדה התעופה היינו קו מספר 119, הטיסות לארץ יוצאות רק מטרמינל1 (זכרו זאת טוב) לכן כשתשמעו שהתחנה הבאה הינה טרמינל1 היתכוננו לרדת וכשהאוטובוס יעצור רדו ופנו קדימה אל תוך הטרמינל.

כרטיס נסיעה:

תצטרכו לקנות כרטיס בשווי 32 קרונה התקף לשעה וחצי (90דקות) על מנת שתוכלו להשתמש בשירותיה של התחבורה הציבורית בפראג ולהספיק להגיע למרכז עד שהזמן יפוג. לבאים מישראל שאינם מצוידים בקרונות צ'כיות יצטרכו להמיר כסף קטן בשדה התעופה על מנת לקנות כרטיס נסיעה ליד תחנת האוטובוסים בשדה התעופה.

זמן נסיעה מלא משדה התעופה למרכז פראג ולחילופין + הזמן בו תחכו לרכבת / אוטובוס בסך הכול בערך: 45 דקות.

מוניות

המחירים נעים בין 350 ל 500 קרונות צ'כיות עבור מונית מהשדה למרכז ולחילופין, המוניות לוקחות גם יורו. מומלץ להשתמש רק בשירותיהם של מוניות AAA (צהובות).

גבולות צ'כיה – גבולות צ'כיה פתוחים

– בזמן החופשה בפראג תוכלו גם להנות מטיולים אל מחוץ שטחי צ'כיה במדינות ובערים שכנות כמו גרמניה (ברלין, דרזן), אוסטריה (וינה), חשוב להצטייד בכל טיול אל מחוץ לגבולות צ'כיה בפספורט / תעודה מזהה (ליתר ביטחון).

מידע למטייל המסורתי בפראג

– בפראג אין עירוב
– בפראג יש מקווה באיזור הרובע היהודי רק לנשים ולפי הזמנה – הקהילה היהודית בפראג: 849 800 224 420+

Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *