פראג בקיץ

חופשה בפראג בקיץ

חופשת הקיץ היא הזמן האידיאלי לחופשות ולטיולים. רוב האנשים מנצלים את הקיץ, שבו מזג האוויר מאפשר יציאה נוחה, הילדים בחופשה והדילים זולים, ויוצאים לנופשים בארץ ובחו"ל. אחד היעדים הפופולאריים ביותר לנופשים הוא העיר פראג, בירתה של צ'כיה. פראג היא עיר ציורית ומקסימה, מלאה באתרים עתיקים ובאטרקציות ייחודיות מכל הסוגים. כל אחד יוכל ליהנות מחופשה בפראג. פראג היא עיר שנעים לבקר בה בכל ימות השנה. אם החלטתם לנצל את חופשת הקיץ לטיול בפראג, הנה כמה טיפים.

פראג בקיץ

חודשי הקיץ בפראג משתרעים על פני החודשים יוני, יולי ואוגוסט. פראג בקיץ סובלת מחום ומלחות ברמה גבוהה מאד. הטמפרטורה גבוהה, אך הלחות גרועה עוד יותר. לכן, אם אתם מתכוונים לצאת לפראג בקיץ, קחו בחשבון את החום. מי שסובל מזיעה מרובה, מומלץ לו לדחות את החופשה לסתיו, או להקדים אותה לאביב.

במה להצטייד בפראג בעונת הקיץ?

כאשר נוסעים לחופשה בפראג בקיץ, מומלץ להצטייד בבגדים קלים ככל האפשר. חשוב לדעת, כי הצ'כים אינם מודעים באופן מלא לאפשרויות מיזוג האוויר, בין השאר מפני שהקיץ בפראג קצר יחסית, וברוב השנה מזג האוויר קריר עד קר מאד. לכן רוב באתרים, החנויות ואפילו המלונות אינם מצוידים במיזוג אוויר. ישנם מלונות שבהם יש מיזוג אוויר, אולם הוא אינו איכותי וחזק, ואינו מתקרב לסטנדרטים אליהם אנו רגילים בארץ. לכן, בגדים קלים הם הכרחיים, גם לטיולים בחוץ וגם לשהייה בתוך המלון, המסעדות ושאר האתרים. עם זאת, חשוב מאד להצטייד גם במטריה, מפני שגם בעונת הקיץ ישנם מידי פעם ממטרים חזקים מאד בפראג. אם שכחתם להצטייד במטריה – לא נורא, ברוב החנויות המקומיות ישמחו למכור לכם אחת.

אתרים לביקור בפראג

בגלל החום הגדול השורר באתרים הסגורים, פראג בקיץ תהנה אתכם יותר בביקור באתרים פתוחים, החל מבית הקברות היהודי של פראג ועד לשיט על הנהר. תוכלו גם לברר מראש על מצב מזג האוויר במקומות אליהם אתם מעוניינים להגיע, על מנת שתוכלו להתארגן בהתאם, ולהחליט אם להגיע אליהם או להעדיף שהיה באוויר הפתוח, או במקומות ממוזגים.