אודות פראג

אודות פראג

פראג היא עיר הבירה ועד כה העיר הגדולה ביותר של הרפובליקה הצ׳כית. פראג ממוקמת ממש במרכז אירופה ובאמצע בוהמיה ( חצייה השמאלי של צ׳כיה) ובזכות זאת זכתה בכינוי המפורסם ״ליבת אירופה״. פראג מהווה כיום אך כבר גם בעבר הייתה מרכז תעשיתי, כלכלי ותרבותי עבור הרפובליקה הצ׳כית. פראג מאכלסת 1.2 מיליון תושבים ושטח המטרופולין של העיר מוערך כ 6.977 קמ״ר.

הודות לנהר הולטאבה הזורם והמתפצל בעיר נתחלקה פראג למעלה מ22 רובעים וביניהם פראג1 המשמשת כמרכז תיירותי הגדול והראשי מכולם בו ממוקמת כיכר העיר העתיקה, הרובע היהודי, דרך המלך, גשר קארל והארמון של פראג ועוד שלל אתרים ומבנים בעלי ערך היסטורי. מלבד הארכיתקטורה בפראג העשירה באומנות אר-נובו, בארוק ובסטייל הגוטי תוכלו למצוא בעיר גם בנייה חדישה ומודרנית האופינית יותר לפראג החדשה ומחוץ למרכז. רוב התושבים בעיר ובצ׳כיה הינם צ׳כים אמיתיים אבל אחוז ניכר מהאוכלוסיה מהווים גם מהגרים ממדינות שכנות כמו סלובקיה ופלוניה אך גם רוסיה ואוקראינה. מאז שנת 1920 שמה הרשמי של העיר הינו פראג ולפני נקראתה ״עיר ממלכתית פראג״, בשפות זרות נקראת העיר בדרך כלל פראגה, פראג או פראגוה. משמעות השם פראג מובא מהמסורת הצ׳כית בה מסופר כי השם נלקח מהמילה הצ׳כית פראח (prah) או בעברית התחלה או כניסה על שם ציון המקום ממנו החלו לבנות את העיר. משוער כי מדובר על גשר קארל כי הרי ממנו החלו לפתח את פראג.

אודות פראג

פראג מאוד פופולרית ומושכת אלייה מאות אלפי תיירים מכל קצוות תבל אשר נקנו ביופיה ובזכות היחודיות המרשימה והתחרותית שלה עבור שאר ערי בירה ברחבי אירופה. פראג מציעה עבור התיירים חיי יום וחיי לילה פוריים, מסעדות, בתי קפה, מרכזי קניות גדולים, מועדונים, קזינואים, בתי מלון אקסקלוסיבים, פארקים, אטרקציות, בתי קולנוע, תחבורה ציבורית מאוד נוחה וקלה לשימוש והתמצאות וגם חיי דת לכל הדתות והקהילות.

נופש וביקור בפראג מומלץ בחום לכל הגילאים ולכל המגזרים. העיר אינה שותקת לרגע ותמיד פועלת24/7 גם בעונת הקייץ וגם בעונת החורף. העיר מאוד ידידותית ונוחה עבור תושביה והמטיילים בה. ברחובותיה של פראג תוכלו להינות מנגני והופעות רחוב, תערוכות שונות, בוטיקים, שוקים ובכלל משופינג, חנויות בגדים ותכשיטים ובתי קפה ומזכרות. בין כינויה הידועים של פראג נמנו השמות ״העיר בעלת מאות הצריחים המחודדים״, ״פנינת אירופה״, ״העיר הזהובה״, ו״פריז של שנות העשרים בתשעים״.

 

אודות פראג